1640964426.svg

Aktuálně

  Nedávno jsem dostal dotaz od jednoho z našich polských fanoušků, jestli ta soška v úvodu našich stránek je Veles...Ano je, tak jak jej vidí výtvarník, jež se podílel na klipu k písni Tanečnica. Pro vás, kteří byste rádi o tomto staroslovanském bohu rádi věděli něco blíže je tento odkaz -
  A tramtará!!! Dobrá zpráva pro všechny notychtivce :-). Ode dneška láduji na naše stránky noty k některým houslovým a flétnovým sólům z našich písniček. Jukněte do zpěvníku...
  Šance pro zájemce o post housle a viola v ORCHESTRu: máte-li rádi naši muziku, máte-li zkušenost s folklórem, vítána konzervatoř (housle nebo viola), bydlíte-li na Moravě nebo ve Slezsku, ozvěte se na tkocko@post.cz :-)
  Od dnešního dne můžete hlasovat pro náš klip TANEČNICA, který běží na ČT v regionální hitparádě Dobrého rána - každé ráno:-).HLASUJTE SMSkou: HIT RANO 4 JMENO PRIJMENI MESTO, na číslo 900 11 04, cena sms 4 Kč vč.DPH...:-)
  V souvislosti s připravovaným divadelním představení Ondráš, pán Lysé hory (na kterém se s Orchestrem podílíme) byly spuštěny polsko-české www. stránky o přípravě tohoto projektu, jeho realizátorech a o Ondrášovi a legendě o něm vůbec...
  Mám radost a tak se chci podělit: projekt doom metalové kapely Silent Stream Of Godless Elegy, CM Radošov a mojí maličkosti Relic Dances právě včera získal cenu Akademie pop. hudby ANDĚL 2004 za Hard & Heavy!!!! :-))))
  Dříve než vyjde nová deska, dvě nové (jedna až z Francie) pěkňučké recenze na CD Do tanca! V sekci Napsali o nás.
  3.místo!!!:-))) Díky, že jste hlasovali. A jestli máte chuť, tož můžete hlasovat znova ;-).
  A jak dopadla TANEČNICA v hitparádě klipů pořadu Na moll? Tož, podle toho jak jste hlasovali ;-)). Kukněte na TV tento týden (viz. Koncerty).
  Píseň Tanečnica má další šanci - může být nominována na Anděla. Stačí on-line zahlasovat !!!Tož? ;-)
  Na této adrese najdete veškeré recenze k cd Silent Stream Of Godless Elegy - Relic Dances
  Rok 2004 je za námi a tak možná nebude na škodu se ohlédnout. Byl pro nás docela nabitý událostmi, které seřazené za sebou vypadají zajímavě:
  Nominace na cenu Anděl 2003 v kategorii word music za album Do tanca!(spolu s Guločar a Marcipánem). Nominace redaktorů časopisu Rock & Pop na cenu UŠÁK roku 2003 ve dvou kategoriích: v kategorii Folk & World music nás spolu s kapelami Dún an Doras a Gothart nominoval šéfredaktor Tomáš S. Polívka (s odůvodněním, že jsme přirození a autentičtí), spolu s Jarkem Nohavicou a Vlastou Redlem nás nominovala Karolína Cebrovská, s Jiřím Schmitzrem a Maracou nás nominoval Pavel Zelinka (za hudební výlet z Beskyd až na konec světa a zpět), jako jediné nás nominoval Jaroslav Špulák a v kategorii Ušák roku (hudební osobnost bez rozdílu žánrů) pak Michal Husák (za to, že prý mám za ušima;)). Hlasováním čtenářů jsme pak byli nominováni spolu s Jarkem Nohavicou a Zuzanou Navarovou v kategorii Folk a World music. Nakonec z toho bylo pěkné třetí místo :-)!
  Časopis TRIPS vyhlásil anketu MUZIKA 2003 kde naše album Do tanca! získalo první příčku v kategorii domácí album (před deskami OTK, Houpacího koně, MCH Bandu a Radúzy) a kategorii domácí zpěvák opět první příčka (před Štepánem Dokoupilem - Kulturní úderka, Miroslavem Wanekem - Už jsme doma, Jardou Svobodou - Traband a Pepou Pondělíkem - Radost. Odehráli jsme 70 koncertů u nás a v Polsku, z toho tři společně s Irskou kapelou Sliotar.
  Podíleli jsme se na vzniku divadelního představení Těšínské niebo (písně J. Nohavici v mých aranžích) a následně na vzniku CD Těšínské niebo a rovněž spolupráce s moravskou doometalovou kapelou Silent Stream Of Godless Elegy a cimbálovou muzikou CM Radošov přineslo své plody v podobě skvělého CD Relic Dances.Tož, vzhůru do nového roku! :-)
  V úterý 4. ledna 2005 ve 21:55 na ČT 2 bude vysílán nový hudební magazín České televize Na moll aneb Písničky od Bolka. Vy, naši fanoušci, se společně s námi přesvědčíte, zda vaše hlasy stačily videoklipu Tanečnica k postupu do dalšího kola hitparády, a případně můžete hlasovat znovu.