1640964426.svg

Aktuálně

 • Fotky z Ustroně

  Zdravíme z Tallinnu:-)
 • Fotky z Ustroně II.

  Zdravíme konkrétně z ambasády ČR! :-)
 • Proč nesmíme hrát ve Frýdku – Místku (aneb v čem má prsty Helmut)

  Přesněji – včera mi bylo na Sweetsenfestu sděleno, že hrát nesmíme na žádné akci pořádané, nebo podporované statutárním městem Frýdek – Místek (a který z pořadatelů kulturních akcí ve F-M si může dovolit nemít podporu města?) takže ten zákaz nemíří přímo na nás, ale na organizátory kulturních akcí ve F-M. Ve výsledku je to ale stejné – nesmíme hrát ve F-M.
  Už na včerejším Sweetsenfestu mě organizátoři požádali, jestli bych se mohl na jevišti radši zdržet komentářů k městskému obchvatu. Že by rádi, kdyby Sweetsenfest byl i další roky. Že už teď museli odolávat tlaku vedení města, které chtělo naše vystoupení na tomto festivalu zrušit, po té co jsem si před 14ti dny dovolil na folklórním festivalu ve Frýdku – Místku mezi písněmi říct, co si myslím o plánované trase obchvatu našeho města…
 • Foto z festivalu Za vodou

  v Děhylově :
 • Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ

  Protože se neustále množí dotazy jak to bude s reedicí Do kamene tesané...tedy vězte že: reedice bude slavnostně pokřtěna na hotelu Grůň v Mostech u Jablunkova 26.září 2008 v 19:00. Protože se tento hotel připojil k projektu Ondrášovo (mj. 19.července řezbářské sympozium na téma legenda zbojníka Ondráše http://www.hotelgrun.cz/_soubory/grun_ds3.jpg), už teď vám můžu slíbit, že budou k snědku ondrášovské speciality - ondrášovské menu, skvělý koncert samozřejmě ;-) a na druhý den ráno organizujeme výšlap po Ondrášovu za stávajícími zastaveními ondrášovské stezky. Reedice pak bude obsahovat remasterované písničky + 4 písničky navíc jako bonus, speciální mapu Ondrášova a možná, když se to stihne, tam vměstnáme i videoklip, který se má točit na píseň Juráš (jedna z oněch bonusovek). Myslím, že se máte na co těšit, tož si udělejte čas ;-).
 • Jak jsme hráli na Zlaté Praze...

  Záznam ze zahajovacího koncertu mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha
  mužete shlédnout ve
 • Kočkova socha vedle Radegasta? :-))))

  Co všechno člověk nenajde na netu...
 • Červencová hraní - přidána

  Chybí pár rozjednaných hraní v zahraničí, ale ty se do prázdnin vyvrbí...:-)
 • Rusko nakonec nevyšlo...

  Problém se vyskytl nikoli na ruské ambasádě, ale na straně pořádající agentury. Nebyla schopna zajistit, že naše nástroje bezpečně dorazí tam i zpět. A to si lajznout nemůžem. Bez zubní pasty a pyžama bychom to dali, ale bez nástrojů...?
 • Do Ruskáááááá!

  No, přátelé, držte nám palce. Jestli se uráčí ruské ambasádě udělit nám víza, poletíme po Zlaté Praze do ruské Ufy ukázat našim slovanským bratrům jak na Moravě robíme muziku :-).
 • Nahráváme bonusy k CD Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ...

  Protože se chystá reedice CD Do kamene tesané..., které je vyprodáno a dolis není možný (neb se někam stratily filmy s grafikou), přišlo Indies s nápadem udělat reedici v novém kabátě (v digipacku) a s bonusy (čtyři písničky navíc). Takže - ZDRAVÍME ZE STUDIA! :-) Právě teď...
 • Fotky z Českého dne ve Varšavě

  fotili Ewa i Grzegorz Najarovi.
 • DVD Těšínské niebo

  je na světě! Po čtyřech letech existence tohoto představení si jeho atmosféru (i když nejlepší je to samozřejmě naživo;-)) můžete vychutnat aj doma...
 • Z metalových luhů a hájů:

  "...zlatý hřeb však přišel až s přídavkem, kdy zazněla Kočkova překrásná písnička „Pohanská“. Sál při ní naplnila opravdu mystická atmosféra, čas se na pět minut zastavil a Orlovňa byla na okamžik svým vlastním světem uprostřed velké modré planety..." Fajné, ne? :-)
 • 1. máj jsme tradičně

  prožili v přepěkné Olomouci na EDO a večer jsme si užili v Těšíně na festivalu Kino na hranici. A zatím co z Olomouce fotky nemáme, z Těšína už ano :-)
 • Investigativní rozhovor...

  pořízený přímo v přestávce koncertu v Mostech.
 • Foto z Mostů u Jablunkova

  koncert na hotelu Grůň
 • Foto z koncertu

  v Novém Jičíně...
 • Kupa, ale doslova KUPA/Góra, na prawdę cała GÓRA

  nových aj staronových fotek ve Fotoalbu. Kompletní Irsko, Francie, Hukvaldy s Nohavicou, Rock for people, Sweetsen fest, Warszawa, Nový Jičín 2003, křty Poploru v Praze a Do tanca v Brně,.....atd...atd.... A to všechno díky Helence, která mě k tomu dokopala...;-)
 • Pozor změna - koncert v Novém Jičíně

  začne až v 20:00...
 • Kouzelná píšťalka v Praze

  Divadelní představení v režii a s hudbou Tomáše Kočka 'Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů' budete moci navštívit 11.5.2008 v Divadle V Dlouhé. Představení je pro děti - malé i velké ;-).
 • Noc s Andělem

  Dnes večer na ČT 2 v rámci Noci s Andělem proběhne předávání žánrových Andělů za rok 2007. Budeme u toho. Tož sa kuknite ;-).
 • Drzewo zycia - Pronikání

  Fotky z Opalenice
  -----------------------
  Fotki z Opalenicy
 • Fotky...

  Olomoucký koncert v U klubu ve fotografiích Petra Šindela najdete zde...
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  vystoupení ve Varšavě....
  --------------------------------------
  impreza v Warszawie
 • Ohlasy na naše polské turné s projektem Drzewo zycia - Pronikání

  ...a pár foteček najdete v odkazu...
  ------------------------------------------------
  i kilka zdjęć znajdziecie tutaj...
 • Ondrášovo - Ondraszkowo

  Včerejším dnem, za účasti R. Putzlacher a T. Kočka v roli expertů a zpracovatelů vyhledávací studie, byla ukončena první fáze turistického projektu Onrášovo-Ondraszkowo. V krajině Těšínského Slezska - na obou stranách hranice - byly umístěny tabule s popisem míst, které jsou spojeny s legendou o zbojníku Ondrášovi a byl spuštěn web s adresami www.ondrasovo.eu a www.ondraszkowo.eu
 • Drzewo zycia - Pronikání...

  27.2.2008 bude mít ve Varšavě premiéru společný básnicko-hudební, moravsko-polský projekt Drzewo zycia - Pronikání (Strom života - Pronikání). Verše Moniky Anny Gasiorek a texty Tomáše Kočka ve vzájemném prolnutí s hudebním doprovodem ORCHESTRu.
  -------------------------------------------------
  W dniu 27.02.08 w Warszawie będzie mieć miejsce premiera wspólnego poetycko - muzycznego , polsko - morawskiego projektu Pt. " Drzewo Życia - Pronikani " ( Strom života - Pronikání ) . Wiersze Moniki A.Gąsiorek i teksty Tomasa Kocki we wzajemnym przenikaniu z muzycznym towarzyszeniem Orkiestry .
 • Co dělá T.K.& ORCHESTR v lednu, kdy nekoncertují? / Co robi T.K. & ORCHESTR w styczniu, kiedy nie koncertuje?

  Helenka i Libuška se mají zkouškové období, Libušce začala plesová sezóna - víkend co víkend zpívá a zpívá, Helenka připravuje muzikoterapeutický projekt, Méďa hraje a zkouší se svou kmenovou kapelou BG styl, Tfaroch zkouší a hraje s Brněnskou filharmonií a Tom vymýšlí muziku pro Švandovo divadlo a Jarka Nohavicu. Naživo nás v tomto roce poprvé uslyšíte v Olomouci v U klubu a nedočkavci v Ostravě, kde doprovázíme malé zpěváčky - finalisty soutěže Porubský skřivánek 7.2. :-)
  -----------------------------------
  Helenka i Libuszka mają sesję egzaminacyjną; Libuszka co weekend śpiewa na sezonowych zabawach, Helenka przygotowuje projekt muzykoterapeutyczny; Med' ma próby ze swoją kapelą BG styl; Tfaroch ma próby w Brneńskiej Filharmonii; Tom zaś pracuje nad muzyką do przedstawienia w praskim teatrze Švandovo, a także nad utworami dla Jarka Nohavicy. W tym roku pierwszy raz będziecie mogli nas usłyszeć w Ołomuńcu w U klubu, a niecierpliwych zapraszamy do Ostrawy, gdzie 7.2. będziemy towarzyszyć małym piosenkarzom – finalistom konkursu Porubský skřivánek.
 • Foto z ostravského koncertu v Templu

  Stručné info a několik fotek z našeho vánočního koncertu v ostravském klubu Templ ...
 • Búrajú starú pec...

  Milovníci poezie valašského básníka Ladislava Nezdařila se mohou těšit na vzpomínkový pořad České televize z cyklu Náš venkov - Búrajú starú pec...Premiéra 8.12. Viz. Koncerty.
  ------------------------------------------
  Miłośników poezji Ladislava Nezdarila z pewnością ucieszy retransmisja dokumentu o nim w cyklu Nasz Venkov w Telewizji Czeskiej - Premiera 8.12, zob. Koncerty
 • Warszawa

  I jest koncert w Warszawie! :-)
  6.12. 2007 klub Pracownia.
 • Akordy k Srbské...

  Sliby se mají plnit nejen o Vánocích, takže slibované akordy k písničce Srbská najdete ve Zpěvníku.
 • Koncerty na prosinec/ Koncerty na grudzień

  Přidány! :-)
  ----------------
  Są! :-)
 • Fotoalbum

  Přibyla další várka fotek (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
  ------------------------------------------------------------------
  Są nowe zdjecia (Cimburk, Prysk 2005 a 2007).
 • Do rzeczy

  I jedna wiadomość dla naszych polskich fanów - polska wersja sekcji "K věci" (Do rzeczy) będzie sukcesywnie uzupełniana polskimi tłumaczeniami zawartych w niej tekstów. Pierwsze będzie "Drzewo Życia". :-)
 • Kutululú z Beskyd dolú.../Turlu-turlu z Beskidów do doliny

  Kouzelnou píšťalku (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) máte možnost vidět i u nás na severu tuto sobotu 10.11.2007 v rámci 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
  -----------------------------------------------------------
  Magiczna piszczałka (muzyka, reżyseria i adaptacja Tomáš Kočko) możecie zobaczyć i u nas na północy w tą sobotę 10.11.2007 w ramach 7. FESTIWALU TEATRÓW MORAWY I ŚLĄSKA w Czeskim Cieszynie.
 • Kutululú z Beskyd dolú...

  Kouzelná píšťalka (hudba, režie a úprava Tomáš Kočko) bude k vidění tuto sobotu 10.11. v 10:00 na 7.FESTIVALU DIVADEL MORAVY A SLEZSKA v Českém Těšíně.
 • MP3 přehrávač přímo na našich stránkách! / MP3 prosto z naszej strony!

  Náš webmaster máknul a připravil pro vás jednoduchý přehrávač, pomocí kterého si pohodlně přehrajete veškeré mp3 ukázky z našich alb. Jednu za druhou nebo na přeskáčku...jak je libo. Klikněte v menu na MP3. :-)
  ---------------------------------------------------------
  Nasz webmaster przygotował dla was proste narzędzie, przy pomocy którego możecie wygodnie słuchać wszelkich mp3 fragmentów piosenek z naszych albumów. Jeden za drugim czy nie po kolei... jak wolicie. Kliknijcie w menu na MP3. :-)
 • Nový web !!! / Nowa strona!!!

  Naši milí, to na co teď koukáte je nová podoba našich webových stránek.
  Klikejte, surfujte a pište, jak se vám líbí a co vám na nich eventuelně chybí.
  S technickými záležitostmi se můžete obracet přímo na webmastera - viz. Kontakt - Vzkazy pro Tomáše Kočka a členy....
  ------------------------------------------------------------
  Nasi mili, to, na co teraz patrzycie, to nowa wersja naszej strony. Klikajcie, surfujcie i piszcie, co się wam podoba, a czego ewentualnie brakuje. Ze sprawami technicznymi piszcie do webmastera – zakładka Kontakt – Żeby napisać do Tomáša Kočki i członków zespołu...
  Tuto sobotu kuknite na Noc s Andělem. Bude tam SSOGE naživo, kteří jsou v mé produkční péči a navíc hostovali na naší desce Poplór. A jestli se cestou z Českého Krumlova nevysekám, objevím se tam taky...;-)
 • Kouzelná píšťalka / Magiczna piszczałka

  21.9.2007 v 17:00, divadlo Radost Brno, premiéra pohádky Kouzelná píšťalka aneb Kutululů z Beskyd dolů. Režie, hudba a úprava Tomáš Kočko...;-)
  --------------------------------------------------------------------------------------
  21.9.2007 o 17:00, w teatrze Radost Brno, premiera baśni Magiczna piszczałka albo turlu-turlu z Beskidów do doliny. Reżyseria, muzyka i adaptacja Tomáš Kočko...;-)
  ...a nějaké ty fotečky z Irska, ROCK FOR PEOPLE a oslav letního Slunovratu najdete...
  15.9. se vysílá ve 20,00 na ČT 2 Těšínské niebo. Tož, kdo jste jej ešče neviděli, máte možnost. A kdo jste už viděli, můžete srovnat pohled Váš a pohled kamery....
  Fotky z koncertu na Hukvaldech
  Pozor, dnes hrajeme v Olomouci už v 16:00!
  A ten sám koncert pro nemoc odebrán...(Soláň 25.8.2007)
  Přidán koncert na Soláni 25.8.2007. v přívětivém prostředí Zvoničky.
  Fran Směja - opomíjený básník ze Slezska: 6.8 a 9.8 po půlnoci na ČT 2...
  Ve čtvrtek 2.8. budeme hrát v Dobrém ránu z Moravy a Slezska a povídat o frýdecko-místecku a jeho nejznámjší legendě - zbojníku Ondrášovi....
  A ještě jeden koncert přibyl a opět na Slovensku - 20.7. Turzovka - Drotáriafest.
  A další novinkou je přidaný koncert v Bratislavě na Etno & World festivalu 15.7.
  A jedna žhavá novinka - koncert v Plzni 5.7. je zrušen...
  Právě byl dodatečně přidán nový koncert v začátku července. 4.7. v Polné :-)
  ..."Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To věru není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens. Existuje i cosi jako "duše národa", tak jako genius loci...". Toto jsou slova básníka a filozofa Egona Bondyho, který nedávno zemřel, a který se ,kromě jiného, zabýval přírodním náboženstvím. Rozhovor, který na toto téma poskytnul časopisu DIVA najdete postupně ve dvou částech v K věci.
  Vy všichni, kteří máte rádi poezii, poslechněte si jak ústrojně propojil naši hudbu s verši Josefa Strnadela režisér Radovan Lipus. Dnes a celý týden vždy v 23:00 na stanici Vltava v pořadu Stránky na dobrou noc.
  A první fotky z pohodového hukvaldského koncertu. Nafotila Andrejka...Díky :-)
  Jak to bude na Hukvaldech? Něco už napsal pan kastelán do vzkazů, ale já to shrnu: Vstupné koncert s prohlídkou hradu je 80,- kč. Hradní motta bude ten den zavřená - bude se chystat zvuk a přístupná bude jen návštěvníkům koncertu (v době koncertu a po něm...:-))
  Zpráva nejen pro účastníky televizního natáčení našich písniček pro pořad Na moll: premiéru můžete skouknout 18.6. 2007 na ČT 1 ve 23:45.
  Informace pro všechny, kteří se za námi chystají na koncert do televize. Sraz v 18:45 před studiem Typos na Jezuitské ul. Tam vás vyzvedne buď někdo (asi já;-)) z kapely nebo paní produkční. Vy, kteří máte naše volňásky z Andělského koncertu v Brně, máte rezervaci míst vpředu...;-)
  Zdá se, že se našim pohanským přátelům z Polska naše muzika zamlová. 29.5. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět na internetovém rádiu WID.
  Pěkně zdravíme z Polska. Vy všichni, kterým se po nás stýská ;-) si nás můžete poslechnout v přímém přenosu z našeho Varšavského koncertu 20.5.2007 od 20:00 na internetovém rádiu WID.
  Dvoudisková verze CD+DVD Ondraszek pan Lysej Góry je vyprodána. K mání zůstává verze jednodisková CD Ondraszek p.L.G.
  Polské internetové rádio WID vysílá 25.04. pořad o Moravě a její hudbě...(Kočko, SSOGE...):´Morava formálně náleží k Čechám, ale má svou vlastní kulturu, tradice a umění...´ Tak to vypadá, že naši severní sousedé o nás vědí více než my o nich...
  Zveme vás všechny na natáčení našeho koncertu v České televizi Brno. 28.5.2007 v 19:00 to vypukne. Vstup zdarma a dobrou náladu povinně s sebou:-). Majitelé rezervenek z našeho Andělského koncertu v Brně - nástup už v 18:30 před studiem ČT TYPOS na ulici Jezuitské.
  Hudební kořeny i ve středu! Od 2. dubna běží na vlnách Č. rozhlasu Ostrava vždy v 20:05 Hudební kořeny z předešlé soboty v repríze. :-)
  Pro všechny obdivovatele televizních Šumných měst: naši muziku uslyšíte kde? Přece v dílu Šumný Radhošť! :-) (11.4. ČT1 22:20, 15.4. ČT2 09:35 a ČT1 18.4. 09:00)
  Pro ty, kdo už oželeli frýdecko-místecký Sweetsenfest, dobrá zpráva! Festival bude! :-) V termínu 29.6. - 30.6.2007 v areálu stadionu TJ Slezan ve Frýdku. A my tam, jak jinak ;-), budeme hrát.
  Dobrá zpráva! K našim andělským destinacím přibyla i Opava. :-)
  A protože se chceme o radost z Anděla s vámi podělit, zahrajeme pro vás dva "andělské" koncerty. Ve Frýdku - Místku a v Brně. Sledujte sekci Koncerty, brzy se objeví termíny:-). (Brno bude v dubnu...;-)))
  Rozhovor na solokapr.cz
  Děkujeme vám všem, kteří jste nám drželi palce, my jsme toho Anděla včera nakonec dostali! :)
  Dobrá? špatná? zpráva: CD+DVD Ondraszek pan Lysej Gory, je téměř vyprodáno a dolis se dělat nebude. Takže kdo zaváhá...;-) bude mít "jen" CD. Jednodisková verze zatím je :-).
  Jak nejspíš dopadnou Andělé? "Zatímco o Anděly se v žánru world music ucházejí zajímavé tituly, podle nominací třou jejich folk & country kolegové bídu s nouzí..." píšou na IDNES
  Ve středu od 21:00 si na polském internetovém rádiu Rodzimowiercze Radio Internetowe budete moci naladit krom jiných také Tomáš KOČKO & ORCHESTR v rámci pořadu "Czesi, nasi sąsiedzi, w Słowiańskiej"...
  Byly zveřejněny nominace na cenu Anděl 2006, a jsme tam...:-)
  Vsem milovnikum dobre poezie...
  Nový videoklip k písni Moravská je vidění na našem účtu na myspace.Režie - Petr Babinec.
  Je nám ctí, že pro hudebního publicistu, specialistu na world music, Jiřího Moravčíka patří POPLÓR k sedmi nejlepším albům roku 2006 v tomto žánru.
  Máme tady začátek roku 2007 a to znamená, že se začínají rojit různé ankety hodnotící lecos co se objevilo v roce minulém. Třeba hudební alba. Jednou z nich je i anketa VOLBY RO(c)KU 2006, kam byla naše aktuální deska POPLÓR nominována. Tož, neváhejte a
  Pro všechny vás, kteří postrádáte na našich koncertech taneční parket - dobrá zpráva: přijďte si s námi zapařit na zimní Colours of Ostrava! :-)
  Tož, naši milí, děkujeme vám za přízeň, přejeme pohodové svátky a v novém roce se na vás budeme těšit! :-)
  Pozor! Náš prosincový akustický koncert v Ostravě se přesouvá na leden!
  Nečekaně se naše CD Poplór objevilo ve společnosti vůbec ne nepříjemné.:-) Recenze na rockovém zinu
  Dobrá zpráva pro všechny Ostraváky:-). Po svátcích, 27.12., si budete moci užít naší muziky v pohodové akustické verzi v prostorách Čajovny u Sýkorova mostu.
  Kterak se v Těšíně křtilo...
  Vy, kteří se nebudete moci na Štědrý den dočkat dárečků, pusťte si rádio, stanici Vltava v 16:30, uslyšíte výběr z letošní vánoční kolekce EBU (Europian Broadcasting Union;-)) kde zazní i koleda v našem podání...
  Moravská kmotra našeho CD Poplór, Slezská Polka z Brna, básnířka Renata Putzlacher uvádí na svět svou novou sbírku ANGELUS za asistence patronů Radovana Lipuse a Petra Hrušky a kmotrů Ewy Golebiowské a Tomáše Kočka.
  Tramtadadáááá!!!!:-) Díky šikovnosti našeho kamaráda ze SSOGE (kujem Radúzi;-)) máme přepěkný účet na MySpace. Kukněte na
  Přepěkné vzpomínkové fotečky z letošního léta ve Vysokém Mýtě:-)
  Přidány nové koncerty v rámci ČajTOUR 2006 :-)
  Pro všechny vás znalé jazyka polského jeden historický, ale stále aktuální rozhovor Tomáše Kočka pro portál
  Jak to chodí, když chce malé vydavatelství z České republiky uspět v Evropě? Čtěte zajímavý rozhovor z Přemkem Štěpánkem z Indies rec.
  A ještě jedna vzpomínka na koncerty ve Varšavě: 19.11. repríza našeho druhého koncertu v ODT a 29.11. "kuchyňský":-) rozhovor pro polské rádio WID. Vše on-line na
  A jedna recenze na Poplór z Německa:-) Překlad najdete v Napsali o nás a
  Zítra, tzn. v úterý 7.11., si po 10:00 hodině můžete poslechnout na vlnách Č. rozhlasu Ostrava pokec s Tomem o jeho projektu Hudební kořeny.
  Včera v noci byly dotočeny poslední záběry našeho nového videoklipu k písničce Moravská. Jste na něj zvědaví? My taky...:-)
  Počínaje sobotou 4.11. budete moci slýchávat Tomáše Kočka pravidelně na vlnách Českého rozhlasu Ostrava v jeho hodinovém pořadu HUDEBNÍ KOŘENY. Mimo rozhlasové vlny pak po internetu. Témata na listopad? Gorolská muzika s Andrzejem Niedobou; držitelé Anděla - Silent Stream of Godless Elegy; Mojmir Novakovič a jeho pojetí fůze tradiční hudby a elektroniky a ohlédnutí za festivalem Sweetsenfest 006.
  V pondělí bude v Dobrém ránu z Moravy a Slezska k vidění náš nový střihový klip k písničce Česká...